Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. θα απευθυνθούν στο Λύκειό τους από την Παρασκευή 22 Ιουνίου 2018 και μετά για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password). Από την Πέμπτη 5-7-2018 και μετά, όλοι οι υποψήφιοι θα μπορούν να οριστικοποιήσουν το μηχανογραφικό τους δελτίο (επιλέγοντας ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ).  Η προθεσμία για την οριστική υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων λήγει την Δευτέρα 16-7-2018 και είναι αποκλειστική. Μετά την παρέλευση της προθεσμίας κανένας υποψήφιος δεν θα μπορεί να οριστικοποιήσει το μηχανογραφικό δελτίο.

Η υποβολή του δελτίου μπορεί να  γίνεται στην ηλεκτρονική διεύθυνση: http://exams.it.minedu.gov.gr

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΚΩΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ (Μ.Δ.) (ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝ Ή ΑΝ ΤΟΝ ΕΧΑΣΑΝ Ή ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΙΡΕΣΟΥΝ ΤΟ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΗΔΗ Μ.Δ. ΓΙΑ ΝΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΕΚ ΝΕΟΥ ΕΝΑ ΑΛΛΟ Μ.Δ.) ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥΣ  ΩΣ ΕΞΗΣ:

1. ΔΕΥΤΕΡΑ  9-7-2018 ΑΠΟ 08:30 ΠΜ-14:00 ΜΜ.

2. ΔΕΥΤΕΡΑ 16-7-2018 ΑΠΟ 08:30 ΠΜ-14:00 ΜΜ.

Η προθεσμία για την οριστική υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων λήγει τη  Δευτέρα 16-7-2018 και είναι αποκλειστική. Μετά την παρέλευση της προθεσμίας κανένας υποψήφιος δεν θα μπορεί να οριστικοποιήσει το μηχανογραφικό  του δελτίο. (Κάθε Πέμπτη που το σχολείο είναι ανοιχτό δε θα δίνονται κωδικοί παρά μόνο στις προαναφερόμενες ημερομηνίες και ώρες).